2009 Team Results

Team results for the Al Andalus Ultimate Trail Race 2009.

P No. Name Nat Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 5 Total
1 Savon Team 1 25:26:29 22:43:12 18:39:23 20:02:44 11:11:26 98:03:14
17 Alain Conscience FRA 7:50:13 16 7:06:15 15 5:10:55 17 5:53:12 14 3:16:46 12
18 Jean-Pierre Roberti FRA 8:27:50 22 7:45:18 21 6:11:49 24 6:54:30 24 3:52:23 29
19 Marc Perier FRA 9:08:26 32 7:51:39 22 7:16:39 37 7:15:02 27 4:02:17 35
2 Nailsea Runners 25:24:37 23:30:56 18:21:48 20:43:47 11:47:22 99:48:30
34 Jeremy Furber GBR 9:27:43 35 8:50:50 30 7:02:43 34 7:58:22 31 4:56:49 44
35 Paula Gould GBR 9:29:06 37 9:18:45 33 7:02:43 34 7:55:06 30 4:01:43 32
36 Joe Green GBR 6:27:48 7 5:21:21 6 4:16:22 7 4:50:19 6 2:48:50 2
Not Classified.
Mightcontainnuts.com 26:11:49 26:16:34 19:43:06 n/class n/class n/class
11 Barry French GBR 8:22:23 21 9:41:01 38 6:55:11 33 not st. not st.
12 Justin MacLaurin GBR 9:53:26 41 9:18:45 33 7:14:17 36 8:31:07 36 4:19:06 40
13 Steven Epstein GBR 7:56:00 17 7:16:48 17 5:33:38 19 6:10:53 17 3:41:57 25
Taureg Raid Extreme 21:53:50 17:00:31 n/class n/class n/class n/class
6 Joaquin Ferndo Postigo ESP 8:48:03 26 7:10:17 16 missCP not st. not st.
7 Juan JoseCarvajal Perez ESP 7:30:59 12 5:12:46 4 4:03:35 4 4:34:30 2 2:53:58 4
10 Raul Morales Lopez ESP 5:34:48 1 4:37:28 1 3:43:05 1 4:32:20 1 3:13:01 7
Taureg Raid Extreme 21:53:50 17:00:31 n/class n/class n/class n/class
6 Joaquin Ferndo Postigo ESP 8:48:03 26 7:10:17 16 missCP not st. not st.
7 Juan JoseCarvajal Perez ESP 7:30:59 12 5:12:46 4 4:03:35 4 4:34:30 2 2:53:58 4
10 Raul Morales Lopez ESP 5:34:48 1 4:37:28 1 3:43:05 1 4:32:20 1 3:13:01 7
Team Axarsport 20:30:36 19:30:43 n/class 16:13:59 9:58:57 n/class
1 Mark Woolley ESP 5:49:10 2 4:59:38 3 3:51:19 2 4:56:13 8 3:17:03 13
3 Paul Hewitson NZL 6:06:50 5 4:53:03 2 4:24:05 8 4:40:31 3 2:51:32 3
4 Tony Salter GBR 8:34:36 25 9:38:02 35 not st. 6:37:15 19 3:50:22 28
Merlin the Dog 26:24:31 26:24:13 n/class n/class 16:12:07 n/class
26 Dave Francis GBR 8:06:09 18 8:54:45 31 7:30:39 38 8:06:42 32 5:53:52 49
27 Andy Manning GBR 8:48:24 27 8:22:57 26 6:36:50 31 6:51:33 23 4:24:19 41
28 Glyn Parry GBR 9:29:58 39 9:06:31 32 not fin. not st. 5:53:56 50
Para B2 25:14:18 n/class 15:55:46 21:15:09 11:33:32 n/class
54 Private James Kocierz GBR 7:43:49 14 6:38:10 13 4:49:10 10 6:42:40 21 4:17:52 39
55 Private Allan Rogerson GBR 8:59:42 30 not st. 5:57:32 22 6:39:22 20 3:29:33 18
56 Private Mark Harold GBR 8:30:47 24 missCP 5:09:04 16 7:53:07 41 3:46:07 26
Para B1 26:58:13 n/class 15:51:37 16:47:37 10:35:10 n/class
51 Lt. Edward Withey GBR 7:41:05 13 6:47:26 14 4:41:20 9 5:26:03 10 3:23:31 15
52 Corp. Matthew McManus GBR 9:09:01 33 8:37:28 28 6:19:29 26 6:12:27 18 3:55:52 31
53 Private Mark Clare GBR 10:08:07 46 missCP 4:50:48 12 5:09:07 9 3:15:47 10
Kis 30:07:00 n/class n/class n/class 11:54:03 n/class
14 Penni Dymond GBR 10:02:24 44 missCP not st. not st. 3:49:52 27
15 Joanne Rodda GBR 10:02:29 45 9:40:39 37 6:30:14 28 8:31:06 35 4:02:05 33
16 Janet Carter GBR 10:02:07 42 9:40:37 36 6:30:16 29 8:31:05 34 4:02:06 34
Team CD n/class n/class n/class n/class 11:36:01 n/class
20 Christian Dubois ESP 9:09:47 34 8:04:30 24 6:35:31 30 7:15:02 27 4:36:11 43
21 Catherine Dubois ESP 8:55:12 29 6:19:03 11 5:02:02 15 5:41:06 13 3:30:35 20
22 Dominic Charton ESP missCP missCP not fin. not st. 3:29:15 17