2011 Resultados Generales

P No. Name Club Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 5 Total
1 49 Riel Carol GB 3:15:33 1 4:19:50 1 3:14:13 1 5:08:39 1 3:17:45 1 19:16:00
2 64 Richard Webster GB 3:30:34 3 5:17:40 2 3:33:53 2 5:29:36 2 3:56:06 12 21:47:49
3 48 Helen Taranowski GB 3:30:20 2 5:21:38 3 3:43:38 6 5:53:25 7 3:37:06 2 22:06:07
4 23 Mark Tamminga CA 3:47:47 5 5:21:39 4 3:41:48 4 5:29:42 3 3:54:47 9 22:15:43
5 43 Danny Switzynck BE 3:47:59 6 5:29:43 5 3:43:08 5 5:29:43 4 3:54:24 8 22:24:57
6 5 Victor Garanto ES 3:49:55 7 5:32:31 6 3:55:08 7 5:38:20 5 3:37:42 3 22:33:36
7 13 Karim Mosta FA-MA 3:55:08 9 5:42:44 7 3:41:35 3 5:39:41 6 4:06:48 17 23:05:56
8 1 J F. Perez Carvajal ES 3:54:07 8 6:01:48 10 4:08:45 10 6:03:37 8 3:45:45 4 23:54:02
9 69 Robert Treadwell TEAM GB – GB 4:00:09 11 6:18:48 16 3:56:33 8 6:06:43 11 3:47:28 5 24:09:41
10 3 Jesus Menendez ES 4:04:32 14 6:10:47 13 4:20:45 18 6:06:06 10 3:51:37 7 24:33:47
11 68 Giles Robinson GB 4:13:10 17 6:07:39 11 4:15:50 15 6:14:12 16 3:51:05 6 24:41:56
12 6 Luis Marina Martín ES 4:14:18 18 6:17:39 15 4:07:49 9 6:12:20 14 3:59:58 13 24:52:04
13 10 Alain Conscience TEAM OASIS – FR 4:11:24 16 6:20:30 18 4:09:53 12 6:15:16 17 3:55:17 10 24:52:20
14 30 Sharon Gayter TEAM GB – GB 3:57:02 10 6:19:41 17 4:11:23 13 6:34:25 21 4:00:24 14 25:02:55
15 42 Dariusz Strychalski PL 4:15:59 19 6:08:14 12 4:09:52 11 6:11:39 13 4:27:15 23 25:12:59
16 41 Massimo Passamonti IT 4:08:40 15 6:37:32 21 4:19:38 17 6:04:27 9 4:03:13 16 25:13:30
17 17 Christine Buchholz TEAM ICE – TJM IS 4:24:21 21 6:12:03 14 4:32:01 22 6:09:09 12 4:11:31 19 25:29:05
18 36 Ricardo Costa POR 3:44:34 4 5:57:46 9 4:55:48 32 6:59:12 24 4:09:40 18 25:47:00
19 11 Cecile Lavigne FRA 4:37:27 26 6:22:37 19 4:21:44 19 6:16:39 18 4:20:08 21 25:58:35
20 66 Paul Mott TEAM GB – GB 4:23:13 20 6:35:26 20 4:13:44 14 6:23:54 19 4:27:12 22 26:03:29
21 29 Arend Burgers TEAM FEELFIT WEASELS – NL 4:29:34 22 6:41:21 22 4:17:11 16 6:25:07 20 4:27:32 25 26:20:45
22 48 Anne Wade GB 4:34:40 24 6:45:36 23 4:47:21 24 6:58:54 23 4:51:14 33 27:57:45
23 25 Tiffany Saibil CA 4:49:44 31 6:50:49 25 4:53:45 27 7:00:04 25 4:27:27 24 28:01:49
24 34 Norman Bücher DE 5:09:01 40 7:15:58 30 4:50:47 25 6:54:53 22 4:29:52 26 28:40:31
25 8 Pascal Grimaud TEAM OASIS – FR 4:39:40 27 6:51:49 26 5:06:27 34 7:19:55 27 4:50:23 32 28:48:14
26 58 Penni Dymond TEAM GEARED UP – GB 4:56:57 34 7:41:29 38 4:55:17 30 7:01:55 26 4:38:09 27 29:13:47
27 59 Paula Green TEAM GEARED UP – GB 4:58:24 36 7:26:06 34 5:18:07 39 7:49:23 30 5:03:51 36 30:35:51
28 56 Carl Joyce GB 5:21:09 46 7:37:59 36 4:46:24 23 7:49:26 31 5:03:46 35 30:38:44
29 35 Jose Nicolas CA 4:46:15 28 6:45:38 24 4:55:22 31 7:53:18 33 6:26:02 53 30:46:35
30 31 Frank Schacht DE 5:13:08 42 7:25:06 33 5:13:55 36 7:40:31 28 5:19:51 43 30:52:31
31 21 Mike Papageorge CA 5:01:46 37 7:45:49 39 5:05:50 33 8:20:11 39 4:47:33 31 31:01:09
32 51 Steve Craig TEAM FEELFIT WEASELS – GB 5:08:09 39 7:38:55 37 4:54:55 28 8:00:28 35 5:28:39 46 31:11:06
33 16 Anna Sigurjonsdottir TEAM ICE – TJM IS 5:19:12 45 7:49:13 40 5:13:41 35 7:53:20 34 5:21:26 44 31:36:52
34 9 Jean-Luc Soulard TEAM OASIS – FR 4:56:20 33 7:28:21 35 5:17:51 37 7:52:04 32 6:04:42 51 31:39:18
35 47 Vaughn Wade GB 4:33:51 23 8:36:04 47 5:53:43 44 8:11:47 38 5:11:33 40 32:26:58
36 55 Mark Gallen GB 5:13:44 43 7:57:05 41 5:47:29 41 8:33:26 40 5:26:26 45 32:58:10
37 63 Vicky Freer GB 5:06:21 38 8:36:10 49 5:53:40 43 8:11:46 37 5:11:27 39 32:59:24
38 14 Veronique Magny FRA 5:43:53 57 8:04:58 42 5:47:20 40 8:08:39 36 6:04:38 50 33:49:28
39 37 Helen Jamison ZA 5:51:23 61 8:20:36 46 5:48:36 42 8:33:38 41 5:17:08 41 33:51:21
40 54 Matt King GB 5:46:20 58 7:23:22 32 6:19:18 48 9:11:26 44 5:56:31 49 34:36:57
41 52 Giles Crosthwaite TEAM FEELFIT WEASELS – GB 5:37:10 54 8:13:43 44 6:02:08 47 9:31:36 45 5:43:43 47 35:08:20
42 53 Hannah Douglass GB 5:46:23 59 8:13:40 43 6:19:19 49 9:11:24 43 5:56:28 48 35:27:14
43 39 Al Li Lim MY 5:49:10 60 8:48:06 51 6:22:57 50 9:35:56 46 6:24:48 52 37:00:57
50 Edward Chapman GB 6:32:32 63 9:31:42 54 7:12:01 55 mp 7:27:47 55
57 Jeremy Furber GB 5:14:52 44 8:45:57 50 6:40:39 54 mp 7:47:49 57
18 M. L. Medueño Rios TEAM ICE – TJM MX 4:36:31 25 7:07:42 28 4:52:19 26 9:08:37 42 dnf
20 Tina Bergman TEAM FEELFIT WEASELS – SWE 4:57:22 35 7:20:45 31 4:54:58 29 dnf 4:46:05 30
22 Adwin Gallant CA 5:23:05 48 8:36:08 48 6:01:54 46 dnf 5:07:22 37
40 Katarzyna Pajak PL 5:36:03 53 8:13:52 45 6:39:38 51 dnf 7:34:51 56
65 James McNaught GB 5:51:27 62 9:36:09 55 dnf 9:58:59 47 6:53:35 54
67 Michael Rimmer GB 4:02:18 13 dnf 4:23:40 20 6:12:55 15 3:55:28 11
15 Ali Wehbi LB 4:49:40 30 7:15:33 29 dnf dnf dnf
26 Michael Bach Nielsen DK 5:22:20 47 dnf dnf dnf 4:43:02 29
27 Martine Hofstede TEAM GEARED UP – NL 4:46:49 29 6:56:24 27 dns dnf 4:02:16 15
28 Ingrid Peperkamp TEAM GEARED UP – NL 5:31:45 52 dnf dns 7:49:04 29 4:52:37 34
33 Frank Bez DE 5:30:28 51 9:03:56 52 6:39:42 52 dnf dnf
44 Warren Briggs ZA 5:41:50 56 dnf 5:18:04 38 dnf 5:17:11 42
61 Tom Harper GB 4:01:27 12 5:46:45 8 4:24:02 21 dnf dnf
62 Barry Horrex GB 5:10:22 41 dnf 5:53:45 45 dnf 5:07:33 38
7 Gerard Verdenet FR 5:28:28 50 dnf dns dns 4:42:56 28
12 Brice Rohaut FR dns nc dnf nc 3:38:02 nc dns nc 3:23:50 nc
32 J. Christoph Berndt DE 5:41:47 55 dnf dns dns 4:18:27 20
60 David Grimes GB dnf 9:08:39 53 6:40:35 53 dnf dnf
24 Joany Verschuuren CA 4:53:48 32 dnf dnf dnf dnf
38 Serene Leong SG 5:27:24 49 dnf dnf dnf dnf